Понеділок, 22.10.2018, 16:03

ПОРАДИ ЩОДО ПОДОЛАННЯ СТРЕСУ

©      З'ясуйте, що саме вас турбує. Розкажіть про свої переживання близькій людині. Це особливий психологічний прийом: озвучивши проблему, ви проаналізуєте, знайдете її причину і розв'язання ситуації.

©      Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, плин часу «прискорюється». Саме тому вона відчуває надмірну завантаже­ність і нестачу часу.

©      Навчіться керувати емоціями. Вирватися зі стресового кола допоможе проста впра­ва: заплющте очі й подумки опиніться на березі океану. Підніміть руки вгору і розве­діть у сторони, уявляючи, як через них у тіло входить енергія.

©      Усміхайтеся, навіть коли невесело. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активі­зуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на усмішку організм почне продукувати гормо­ни радості.

©      Відпочивайте разом із сім'єю.

©      Знімайте нервове напруження за допомогою фізичних вправ.

©      Музика — це теж психотерапія, слухайте спокійну музику.

©      Влаштовуйте прогулянки на свіжому повітрі.

©      Концентруйтеся на позитивних речах.

©      Стимулюйте вироблення «позитивних» гормонів організмом за допомогою певних продуктів харчування. Наприклад, солодощі, зокрема шоколад, сприяють виробленню серотоніну — «гормону щастя». А молоко, курага і банани поновлюють в організмі за­паси калію, які першими вичерпуються під час стресу.