Як нагодувати дитину, яка мало їсть
Дуже багато батьків стикаються з серйозною проблемою - як нагодувати дитину, яка мало їсть або регулярно воліє незмінні страви. Одні починають лаяти й залякувати дитину, інші «витанцьовують» перед карапузом, практично, весь день з ложкою в одній руці і тарілкою - в іншій. Психологи стверджують, що і те й інше неправильно. Примус викликає стійку відразу до їжі, а розпорядок дня, при якому сніданок плавно переходить у вечерю, сприяє формуванню неправильних дієтичних звичок. Існує й інша думка, що малюка не варто взагалі примушувати їсти: не хоче - не треба, нехай весь день ходить голодний. Але практика показує, що мам, які змогли б спокійно це винести - не багато.
Так що ж робити? Насправді все дуже просто, давайте перетворимо трапезу в гру.
Сніданок «Кольорові овочі».
Якщо ви відварили малюкові шматочки морквини, картоплі, підготували салат з горошку, сиру, зелені - поставте перед маленьким гурманом різнокольорові тарілочки і запропонуйте розкласти продукти по кольорам. Повірте, ви й не помітите, як в процесі велика частина інгредієнтів непомітно «зникне».
Обід «Готуємо самі».
Діти обожнюють копіювати дорослих. Тому, якщо малюк терпіти не може супчик - пограйте з ним в кухаря. Звичайно, готувати перше йому, поки, зарано. Зате можна запропонувати сервірувати стіл, приміром, вибрати тарілку, застелити серветку, подати мамі обробну дощечку, розкласти ложки і хліб.
Вечеря «Казкові герої».
Дуже великою популярністю серед дітей користуються красиво оформлені страви. Проявіть фантазію, і сумний хліб з ковбасою, легким рухом руки, перетвориться на мініатюрну казкову галявину із зеленню у вигляді салату і квітами з кетчупу.
Кілька ідей.
З картопляного пюре можна сформувати на тарілці, практично, будь-якого казкового героя або звірка. Прикрасьте блюдо зеленню, шматочками солодкого перцю, помідори, словом усім тим, що і смачно і корисно.
Уже традиційними, для дитячих сніданків, є яйця і томати, з яких нескладно зробити грибочки, наприклад мухоморчиків або сонечок.
Величезне поле для реалізації фантазій представляють звичайні сосиски. Можна підсмажити їх, попередньо розрізавши кінці на чотири частини в довжину. Спробуйте і побачите, яка краса опиниться на сковорідці.
Достатньо всього кількох хвилин, щоб викласти звичні тюфтельки на блюдо у вигляді гусені, з очицями з двох крапельок майонезу.
Зверніть увагу на вермішель. Зараз в магазинах можна зустріти цілий твір мистецтва з різнокольорових бантиків або спіральок.
А яке невичерпне джерело для творчості представляють огірок, буряк, капуста або помідори, дрібнонарізані на тарілку. Запросіть малюка і складіть з таких «фарб» забавну картинку.
Навчіться красиво різати овочі. Приміром, морквина може плавати в супчику не просто кружечками, а у вигляді квітів.
Словом, проявляйте фантазію скрізь, де тільки можна. Залучайте дитину до процесу, і проблема поганого аппетиту зникне сама собою!