Неділя, 22.04.2018, 15:44

Чому потрібно мити руки. Захворювання від брудних рук. Гігієна рук у дітей: навички правильної гігієни рук.

Хочеться обговорити питання регулярного миття рук, тому що від того, наскільки ретельно Ви підходите до питання гігієни залежить багато в чому загальний стан Вашого здоров'я.

Захворювання від брудних рук.

Існує безліч захворювань, яких можна уникнути, якщо вчасно помити руки (або хоча б протерти вологою серветкою дезінфікуючої). Одне з таких захворювань в простолюдді називається «хворобою брудних рук», а в медицині - на дизентерію. Черевний тиф, гепатит, холера - всі ці хвороби також є результатом поганого миття рук. Безліч людей потрапляють до лікарень саме через свою халатність, забуваючи вчасно помити руки перед прийомом їжі.

Чому потрібно мити руки.

Питання гігієни не може бути проблемою однієї людини. Крім його бажання він може стати розповсюджувачем важких захворювань в колі сім'ї, близькі та рідні знаходяться поблизу «бруднулю» в небезпеці. Кишкові інфекції здатні вразити одразу все сімейство, а не одну людину. Питання гігієни рук стоїть особливо гостро в підприємствах громадського харчування, дитячих установах. До працівників даних закладів застосовуються підвищені вимоги, адже від того наскільки співробітники дотримуються правил миття рук багато в чому залежить здоров'я сотні дітей.

Під час епідемій безліч людей уникли захворювань саме тому, що вчасно і регулярно мили руки. Нам відомі достовірні відомості щодо того, яке ефект справляє на мікробів проста дія - миття рук. Тільки уявіть собі, що мікроби гинуть протягом 10 хвилин, якщо їх помістити на чисту шкіру рук. А тепер увага тим, хто не любить мити руки! Мікроби на шкірі брудних рук зберігаються і продовжують жити в 95% з усіх випадків.

Не потрібно ставити собі нагадування на мобільному телефоні для того, щоб не забути помити руки.Постарайтеся зробити так, щоб цей процес був природним, без зайвих нагадувань. Виробіть у себе і своїх близьких звичку, навик. Якщо у Вас в сім'ї росте дитина, постарайтеся прищепити йому змалку навички особистої гігієни рук і поясніть, що перед тим як сісти за стіл необхідно ретельно вимити руки.

Гігієна рук у дітей: навички правильної гігієни рук.

Давайте з'ясуємо, як йдуть справи з гігієною в наших школах. Тут дитина проводить більшу частину часу, часто навіть більше ніж в колі сім'ї. Якщо подивитись на можливості, які мають навчальні заклади, то картина вимальовується досить цікава. Частина шкіл має всі необхідні умови для того щоб діти містили свої руки в чистоті. У таких навчальних закладах на вході в їдальню стоїть ряд умивальників і електричних рушників, тут кожен учень має можливість помити руки перед їжею. Але є й інші навчальні заклади, де діти сідають за стіл з брудними руками з причини поганого технічного забезпечення школи. У таких школах їдальня має в своєму розпорядженні всього 1-2 умивальниками на декілька класів, про мило і рушниках тут і мови не йде.

Якщо в дитячому саду дітей навчили мити руки перед їжею, то в школі ці навички будуть загублені безповоротно. У даному випадку державним установам, а також органам, контролюючим роботу навчальних установ, варто подбати про дітей заздалегідь, а не вирішувати проблему тоді, коли буде вже пізно і станеться епідемія кишкових захворювань.

Як навчити і привити навички правильної гігієни рук?

Слід покроково пояснити весь процес, для цього наведемо приклад того, як правильно вимити руки. Необхідно зробити наступне:

Вище закатати рукави;

Підставити руки під струмінь води і намочити їх;

Взяти мило в руки і намилити їх до появи піни;

Потерти руку об руку;

Змити великою кількістю води піну;

Перевірити те, наскільки якісно вимиті руки;

Витерти сухим і чистим рушником;

Притиснути руки до щік тильною стороною для перевірки сухості долонь.

Багато дітей знають про ці правила, але частина пунктів все ж таки випускають з виду.Такі процеси, як - намилювання, витирання рук здійснюється дітьми без особливої ретельності, наспіх.

Процес навчання гігієни рук повинен бути послідовним, починаючи з самого раннього дитинства.

Однорічний малюк вже повинен мати сформоване уявлення про користь води, мила і чистоти. Вмиваючи малюка, миючи йому руки, потрібно проговорювати те, що Ви робите. Дитина поступово зрозуміє всю користь гігієни рук. По досягненні малюка однорічного віку він сам взмозі стояти і в цей момент необхідно навчити його мити правильно руки, при цьому батьки допомагають у тих ситуаціях, коли йому складно.

Після двох років дитина буде вже сама в змозі помити руки. При митті рук слід перебувати поряд з малюком і стежити за процесом, в разі необхідності допомагаючи помити руки милом у важко доступних для нього місцях (тильна сторона долоні і зап'ястя). Коли дитині виповнилося три роки можна послабити контроль і батьківську пильність, нехай малюк самостійно займається миттям рук. Час від часу достатньо перевіряти його успіхи.

Важливо не тільки навчити мити руки малюка, але і зробити так, щоб він сам задумався про всю важливість процесу гігієни. Не варто лякати дитини страшними історіями про те, що він може захворіти, якщо пропустить один раз миття рук. Діти розумніші дорослих і вони роблять швидко свої власні висновки. Після того, як дитина один раз не сходить помити руки і не захворіє, він вирішить, що всі ці історії вигадані й мити руки зовсім не обов'язково.

Миття рук має бути так само природно для дитини, як усе те, що він виконує щоденно (вдягання, причісування і т.д.). Нагадуйте кожен раз після гри, прогулянки, відвідування туалету, що необхідно зайти у ванну кімнату і помити руки. Крім усього іншого скажіть дитині, що негарно ходити з брудними руками. Показуйте на своєму прикладі, що мити руки потрібно і важливо.